Logo

राजनीति

एमालेको नेतृत्व ५९ जिल्लामा टुंगियो, कहाँ कसले जिते ? (नामावलीसहित)



काठमाडौं – नेकपा एमालेको ५९ जिल्लाले नेतृत्व पाएको छ। पुस २३ बाट जिल्ला अधिवेशन सुरु भए पनि १८ जिल्लामा भने अझै गलफती छ। कुनैमा सहमतिको प्रयासले विलम्ब छ भने केहीमा मौसमका कारण अधिवेशन सम्पन्न हुन सकेको छैन।

प्रदेश-१

१. झापा- दीपक कार्की

२. मोरङ- ऋषिकेश पोखरेल

३. खोटाङ- रामप्रसाद दंगाल

४. धनकुटा- इन्द्रमणि पराजुली

५. तेह्रथुम- तेजमान कन्दङवा

६. पाँचथर- राजकुमार भण्डारी

७. भोजपुर- शरण राई

८. इलाम- महेश बस्नेत

९. साेलुखुम्बु- डुफकुमार बास्ताेला

१०. उदयपुर- प्रमेश्वर घिमिरे

११. ओखलढुंगा- शंकर कटुवाल

१२. ताप्लेजुङ- भुपेन्द्र थेबे

१३.संखुवासभा- जीतबहादुर घिमिरे

प्रदेश-२

१. सप्तरी – ताराकान्त चौधरी​

२‍.सिरहा – चन्द्रेश्वर मण्डल

वाग्मती प्रदेश

१. धादिङ- भूमि त्रिपाठी

२. काभ्रेपलाञ्चोक- अशोक ब्यान्जु

३. भक्तपुर- बचन देउजा

४. रसुवा- कर्णेल तामाङ

५. रामेछाप- आनन्दकुमार श्रेष्ठ

६. नुवाकोट- बद्री मैनाली

७. मकवानपुर- एकलाल श्रेष्ठ

८. काठमाडाैं – दीपक निराैला

९. ललितपुर- पुरुषोतम आचार्य

१०. सिन्धुली- कुमारबहादुर कार्की

११. दोलखा- नरबहादुर श्रेष्ठ

गण्डकी प्रदेश

१. गोरखा- प्रेम गुरुङ

२. तनहुँ- श्रीप्रसाद श्रेष्ठ

३. म्याग्दी- देवेन्द्र केसी

४. लमजुङ- कृष्णप्रसाद अधिकारी

५. बाग्लुङ- हिराबहादुर केसी

६. पर्वत- राजु पौडेल

७‍. नवलपुर- मुक्ती पाण्डे

१०.कास्की- मनबहादुर गुरुङ

११.स्याङ्जा- सूर्यप्रसाद गैरे ‘पारस’

लुम्बिनी प्रदेश

१. पाल्पा – धनेन्द्रराज घिमिरे

२. गुल्मी – बालकृष्ण काउछा मगर

३. अर्घाखाँची- पिताम्बर भुसाल

४. बाँके- किस्मत कुमार कक्षपती

५. बर्दिया- लालबहादुर श्रेष्ठ

६. दाङ- हुकुमबहादुर बस्नेत

७. रुपन्देही- तेजेन्द्र केसी

८. कपिलवस्तु- डम्मर शर्मा

९. नवलपरासी (पश्चिम) – दीपेन्द्र अधिकारी

१०. प्यूठान- विजयविराज विष्ट

कर्णाली प्रदेश

१. डोल्पा- शेरबहादुर बुढा

२. सल्यान- गोविन्द पुन मगर

३. जुम्ला – शान्तिलाल महत

४ रूकुम (पश्चिम भाग) – नन्दराम देवकाेटा

५. जाजरकोट- खिमबहादुर शाही

६. सुर्खेत- अमृत बिसी

सुदूरपश्चिम प्रदेश

१. डडेल्धुरा – प्रकाश साउद

२. बैतडी – सुरेन्द्र पाल

३. डोटी- चक्र मल्ल

४. कैलाली – रतन थापा

५. बाजुरा- कालीबहादुर शाही

६. अछाम- चन्द्रबहादुर बोहरा

७. दार्चुला- प्रेमसिंह धामी

८. कञ्चनपुर-सुरेन्द्र बिष्ट

गैर भौगोलिक (विशेष) जिल्ला

१. मजदूर विशेष- जितेन्द्र श्रेष्ठ

२. पेशागत विशेष- उमेश ढकाल

प्रकाशित : १७ पुष २०२६, बिहीबार ००:००

सूचना विभाग दर्ता नं.

८५८-२०७५/७६

सम्पर्क

ट्राफिक चोक, बुटवल उ.म.न.पा. ८ जीतपुर, वाणगंगा न.पा. ४
+९७७ ९८५७०५०९७० / +९७७ ५९ ५२४२२०
[email protected] [email protected]

हाम्रो समूह

  • सम्पादक
    यादव थपलिया ९८४१३८९००६
  • कार्यकारी सम्पादक
    अतीत अधिकारी
  • संवाददाता
    प्रकाशमणि राउत प्रल्हाद चौहान
  • अध्यक्ष
    तीर्थमणि अधिकारी
  • प्रबन्ध सम्पादक
    शान्तिराम नेपाल
%d bloggers like this: