Logo

खेलकुद

नेपाली फुटबल टिमका प्रशिक्षक अलमुताइरी महिनामा कति कमाउँछन् ? कति छ उनको सम्पति ?काठमाडौं – नेपाली राष्ट्रिय फुटबलको मुख्य प्रशिक्षक अब्दुल्लाह अलमुताइरी अहिले नेपाली फुटबल प्रेमी सबैका मन–मनमा बसेका एक प्रशिक्षक हुन् ।

उनी कुवेतका नागरिक हुन् । खस्किदै गरेको नेपाली फुटबल टिमलाई नयाँ दिशातिर लैजाँदै गरेका अलमुताइरी २०७८ साल चैत १८ गते बसेको अखिल नेपाल फुटबल संघ एन्फा प्राविधिक कमिटीको प्रस्तावअनुसार एन्फा सचिवालयले उन­लाई प्रशिक्षकको जिम्मेवारी दिएको थियो ।

उनी नेपाल साफ च्याम्पियनको ३९ प्रसिक्षक बनेका थिए । राजनीतिक र एन्फाभित्रको अस्थिरताका कारण विभिन्न विवादमा तानिएका अलमुताइरी पहिलो चरणको सम्झौता सकिएपछि उनी फेरि ३ वर्षका लागि नेपाली राष्ट्रिय फुटबल टिमका प्रशिक्षक बनेका छन् ।

जसका लागि उनी भर्खरै मात्र नेपाल आइसकेका छन् । विभिन्न क्लबको कोच बन्दै आएका अलमुताइरीको सम्पत्तिको कुरा गर्दा उनले महिनामा लगभग ३ हजारदेखि ५ हजारसम्म अमेरिकी डलर कमाउने गर्छन् ।

मतलब नेपाली ४ देखि ७ लाखसम्म कमाउने गर्दछन् । उनको कुल सम्पति अहिलेसम्म १ मिलियन डलर रहेको छ । उनको अहिले २ छोरा र १ छोरी रहेका छन् ।

प्रशिक्षक अलमुताइरीले नेपाललाई पहिलोपटक साफ च्याम्पियनशीपको फाइनलमा पुर्‍याएर इतिहास निर्माण गरेका छन् । माल्दिभ्समा सम्पन्न साफको फाइनलमा नेपाल भारतसँग ३–० ले पराजित भएको थियो । उपाधि जित्न नसके पनि नेपाल पहिलो पटक साफको उपविजेता बनेको छ ।

कोरोनाको जोखिम अझै कति ? डा. सुवर्ण पौडेलको अन्तरवार्ता

धनराज गुरुङ : आमा र दाजुसँगै पैसा मागेर राजनीति, १४ वर्षमै आन्दोलनमा होमिए

प्रकाशित : १७ पुष २०२६, बिहीबार ००:००

सूचना विभाग दर्ता नं.

८५८-२०७५/७६

सम्पर्क

ट्राफिक चोक, बुटवल उ.म.न.पा. ८ जीतपुर, वाणगंगा न.पा. ४
+९७७ ९८५७०५०९७० / +९७७ ५९ ५२४२२०
[email protected] [email protected]

हाम्रो समूह

 • सम्पादक
  यादव थपलिया ९८४१३८९००६
 • कार्यकारी सम्पादक
  अतीत अधिकारी
 • संवाददाता
  प्रकाशमणि राउत प्रल्हाद चौहान
 • अध्यक्ष
  तीर्थमणि अधिकारी
 • प्रबन्ध सम्पादक
  शान्तिराम नेपाल
%d bloggers like this: